mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Konkurs na najpiękniejszą dekorację wielkanocną rozstrzygnięty

09.05.2011

Dekoracje wielkanocne – taki tytuł nosi organizowany już po raz drugi przez gminne Centrum Animacji Kulturalnej konkurs dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy Tarnów. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w poniedziałek, 18 kwietnia w Domu Ludowym w Błoniu.

Na konkurs zostało zgłoszonych około stu pięćdziesięciu prac. Zostały one ocenione w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas I-III oraz IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Dodatkowo jury, które tworzyli artyści-plastycy z terenu gminy – Anna Frühauf, Anita Ruszel i Wojciech Ruszel, nagrodziło jedną ze szkół. W pierwszej grupie wiekowej zwyciężyła Aleksandra Łabędź, uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Zbylitowskiej Górze. W drugiej jury przyznało nagrodę pracy wykonanej przez dzieci ze Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej przy Szkole Podstawowej w Porębie Radlnej, natomiast wśród gimnazjalistów najlepsza okazała się praca Magdaleny Oćwiei uczennicy klasy III tarnowieckiego gimnazjum. Zbiorowo nagrodzony został Zespół Szkół Publicznych w Tarnowcu.

Każdy z uczestników otrzymał dyplom i upominek, natomiast zwycięzcy – ufundowane przez gminny samorząd nagrody. Wręczyli je miejscowy radny Stanisław Sarad, sołtys Błonia Antoni Batko oraz kierownik Centrum Animacji Kulturalnej Gminy Tarnów Anna Pieczarka.

- Bardzo się cieszę, że konkurs, którego pomysłodawczynią jest nauczycielka ze Zbylitowskiej Góry Irena Dołowa-Sajdak, tak pięknie się rozwija – mówi Anna Pieczarka. - Już na pierwszą edycję obejmującą dekoracje bożonarodzeniowe wpłynęło bardzo dużo prac, zaś dekoracji wielkanocnych, które w moim przekonaniu są trudniejsze od bożonarodzeniowych, wpłynęło jeszcze więcej. Trzeba przy tym podkreślić niezwykłą pomysłowość małych artystów, którzy wykonują piękne dekoracje z bardzo niekonwencjonalnych materiałów na przykład grubej falistej tektury, szarego papieru czy makaronu – dodaje.

 

>>zdjęcia z imprezy

 

 

Wersja do druku
« inne aktualności