mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Ośrodek

Galicyjska Akademia Przeszłości „Żak” w Nowodworzu rozpoczęła swoją działalność 3 lipca 2010 roku. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku.

Akademia prowadzi różnorakie spotkania, kluby i warsztaty, mające na celu poznanie kultury, historii i języka. Adresowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W programie można znaleźć zajęcia takie, jak: nauka języka angielskiego,  nauka gry na gitarze, nauka tańca, aerobik dla kobiet, spotkania dla seniorów.

Można również aktywnie spędzać czas, korzystając z mieszczącego się obok boiska. Ci, którzy nie są zainteresowani konkretnymi propozycjami programowymi, mogą skorzystać z bezpłatnej kafejki internetowej.

„Sport to zdrowie” – do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego, wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców, w Domu Kultury w Nowodworzu, można uczęszczać na zajęcia aerobikowe. Odbywają się one w każdy poniedziałek i środę, ow godzinach 17.00-19.00.

Uczestnicy chętnie przychodzą na zajęcia, zarówno aby poprawić swoją kondycję fizyczną, jak i spotkać się ze znajomymi.


Aerobik pozwala zachować szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie przy relatywnie krótkotrwałym wysiłku fizycznym.

Wtorek to dzień zajęć języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Pracując różnymi metodami i technikami, dzieci ćwiczą i utrwalają język. Nauka przez zabawę, piosenkę, techniki multimedialne - są najlepszymi sposobami zapamiętywania języka.

Również we wtorek młodzież spotyka się na lekcjach nauki gry na gitarze. Z wielkim zaangażowaniem i determinacją młodzi ludzie opanowują poszczególne akordy i techniki gry. Celem nauki jest wykorzystanie gitary jako instrumentu akompaniującego do śpiewu. Dlatego również po tych zajęciach młodzież pogłębia swoje umiejętności wokalne poprzez śpiewanie różnego rodzaju muzyki.

W każdy czwartek w godzinach 17.00-18.00 odbywają się warsztaty plastyczne pod nazwą: „ Klub Młodzych Talentów”. W ramach zajęć uczestnicy poznają ciekawe techniki malowania różnego rodzaju farbami, kredkami, tuszem, rysikami - mieszaniom kolorów.

Pod okiem Szymona Wojtanowskiego, w  sposób bardzo aktywny poznają różne techniki plastyczne, wykonują kartki, laurki, rozwijają twórcze inicjatywy, pomysłowości, a przede wszystkim wiarę we własne siły. Liczny udział w zajęciach pozwala dzieciom nie tylko rozwijać swoje umiejętności praktyczne, ale również daje dużo radości i satysfakcji.

W piątek pomiędzy 18.00 a 20.00 mają miejsce warsztaty tańca towarzyskiego. Zajęcia obejmują naukę figur i doskonalenie technik tańca. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy wiekowe, uczą się zarówno tańców towarzyskich, jak i latynoamerykańskich takich, jak: cha-cha, samba, rumba, jive.

Celem zajęć jest zainteresowanie uczestników tańcem, a także pokazanie różnorodności jego odmian i stylów. Ponadto daje możliwość wzmocnienia kondycji ruchowej, oraz kształtowanie dyscypliny niezbędnej w pracy zespołowej.

Częstym miejscem spotkań zarówno dzieci, jak i młodzieży jest boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią znajdujące się obok budynku Domu Ludowego. Okres wiosenno-letni to dobry czas na spędzanie aktywnego czasu poprzez grę w piłkę siatkową, koszykową lub nożną.

Dużym zainteresowaniem cieszy się również kafejka internetowa, z której chętni mogą skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00.