mapa strony   |
RSS
SmodCMS

Ośrodek

Galicyjska Akademia Przeszłości „Żak” w Błoniu rozpoczęła swoją działalność w listopadzie 2010 roku. Zajęcia odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku. Akademia prowadzi różnorakie spotkania, kluby i warsztaty, mające na celu poznanie kultury, historii i języka. Adresowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych. W programie Akademii można znaleźć zajęcia takie jak: nauka języka angielskiego i niemieckiego , klub szachowy,  klub filmowy aerobik dla kobiet, kurs komputerowy dla dorosłych ,  siłownia, spotkania dla seniorów. Ci którzy nie są zainteresowani konkretnymi propozycjami programowymi, mogą skorzystać z bezpłatnej kafejki internetowej. W Galicyjskiej Akademii pracują miejscowi duszpasterze ks. Wiesław Czaja, ks. Edward Janikowski, a także Magdalena Lis, nauczyciele języków obcych, historii i sztuki.  W Akademii „Żak” odbywają się także okolicznościowe uroczystości.

W poniedziałki  funkcjonuje „Dyskusyjny klub filmowy”. Czynna jest także kafejka internetowa , która cieszy się dużym zainteresowaniem.

Wtorek to dzień zajęć klubu szachowego . Prowadzi go Maciej Warchoł uczeń gimnazjum który zafascynowany jest tą dyscypliną sportu. W zajęciach tych uczestniczy młodzież, która rozgrywa  turnieje , rozwija zainteresowania oraz uczy logicznego myślenia . We wtorkowe i czwartkowe wieczory pod okiem instruktorki fitness prowadzone są zajęcia aerobiku dla kobiet.

W środy  uczestnicy Akademii biorą udział w zajęciach artystycznych .Podczas zajęć dzieci poznają nowe techniki malarstwa , papieroplastyki , decupage,  a także poznają  teorię sztuki. Prace wykonane na warsztatach są eksponowane na wystawach . Akademia prowadzi zajęcia  z języka angielskiego dla  dzieci , młodzieży  i osób dorosłych. Pogłębienie znajomości języka i prowadzenie konwersacji  daje możliwość posługiwania się nim.

Czwartek to dzień kultury niemieckiej . Oprócz teoretycznej wiedzy językowej uczestnicy poznają  kulturę , zwyczaje  i obyczaje  narodów germańskich . W zajęciach tych uczestniczą dzieci i młodzież oraz osoby dorosłe . Wieczorem mają miejsce zajęcia Klubu Fitnes – aerobik dla kobiet.

W piątkowe popołudnia w zajęciach kursu komputerowego uczestniczą osoby dorosłe. Poznają one tajniki wiedzy komputerowej, a także uczą się poruszać w przestrzeni multimedialnej. Daje im to wiele satysfakcji ponieważ mogą praktycznie stosować zdobytą wiedzę. Po odbytych zajęciach komputerowych uczestnicy korzystają z kafejki internetowej. Ponadto od poniedziałku do piątku osoby zainteresowane mogą skorzystać z siłowni.